Penzion u potůčku

Penzion u potůčku

Finská Kota

Finská Kota

kota4

Finská kota je pojmenování dřevostavby s centrálním ohništěm, kterou používali už před tisíci lety staří Inuiti, aby přežili nehostinné klimatické podmínky drsného severu. Dnešní grilovací KOTY slouží především k zábavě, byť konceptuální řešení zůstává stejné: sdílený oheň, společné teplo a přátelé. KOTA je univerzální místo pro setkávání, které můžete využít i Vy.

Finská kota je svou funkčností předurčena ke kulinářské zábavě. Topeniště i velká spousta grilovacích doplňků jsou uzpůsobené právě k přípravě jídel a grilování. Kruhový koncept koty s ohništěm uprostřed o celkovém půdorysu 25 m2 je ideálním prostředím k diskrétním firemním jednáním, firemnímu večírku, romantické večeři pro dva, nebo živelné oslavě narozenin, či společenské párty.

Atmosféra dřevěné koty a praskajícího ohně je nenapodobitelná a současně univerzální v možnostech využití bez ohledu na počasí, nebo roční dobu. V kotě můžete grilovat celoročně, ať už je léto, či proměnlivé podzimní, nebo zcela mrazivé počasí. Grilovací kota má vynikající izolační vlastnosti díky odolnému pomalu rostoucímu dřevu těženému v Laponsku.

Kota je prostě prostor využitelný v každé době a pro každou příležitost.

podrazeni


Co Vám můžeme nabídnout:

  • 35 míst v uzavřené grilovací kotě
  • přípravu grilovacího menu, jako např. několik druhů mas, zeleniny atd.
  • grilovacího specialistu, který bude s Vámi po celou dobu grilovat a starat se o kulinářský zážitek
  • doplněk ke grilovaným specialitám, např. studený raut, saláty, krajové speciality atd.
  • součástí koty je bar, chlazení na pivo a lednice, proto není problém zajistit kompletní barový servis včetně obsluhujícího personálu

Pokud máte rádi něco zvláštního, tato srubová grilovací kota je to pravé pro Vás. Vy a Vaši přátelé se můžete celoročně rozmazlovat grilovanými specialitami, užívat si pohledu do planoucího ohně, čerpat energii a sílu.....

Tato na pohled zvenčí malá kota skrývá uvnitř velký prostor až pro 35 osob. Příjemné teplo umocní posezení na kůžích, tradiční severské dřevěné předměty, jako jsou desky, nože, talířky.... To vše zasazeno do krásné krajiny Jizerských hor nabízí neodolatelný zážitek.

A jak jsme stavěli :

stavba koty1


Ubytování při akcích:

Pro společné akce doporučujeme využít ubytování v našem typicky horském penzionu, umístěném v krásné klidné krajině Jizerských hor. Penzion se nachází hned vedle grilovací koty a celý areál leží v okrajové části podhorského městečka Smržovka na tzv. Samotě u Štaffů. Dominantou této oblasti je rozhledna Černá Studnice.

Penzion je vybaven jídelnou s barem a krbem, TV/SAT, saunou a Wi-Fi. Standardní pokoje s vlastním sociálním zařízením mají potřebné vybavení. U penzionu je prostorná zahrada s grilovací kotou, hřištěm, dětským koutkem, trampolínou atd. Venkovní terasa s posezením je určena k příjemnému letnímu odpočinku.  Kromě rodinné stravy nabízíme speciality krajových jídel a možnost výběru polo i plné penze.

Penzion i Finská kota jsou ideální pro rodinnou rekreaci, firemní večírky, školení, školy v přírodě, svatby a různé druhy oslav. Ubytování v našem penzionu je kombinací příjemného pobytu, domácí stravy a vlastního soukromí.

Fotogalerie

fotogalerie kota, obrázek se otevře v novém okně

20.10.2015 13:27:56 | přečteno 9771x | katerina.rasinova
 
logo 1 logo 3 logo 2
 
load